ring_volume
Infolinia
tel. 33 / 817 24 48 - Jaworze k/Bielska-Białej
tel. 33 / 817 33 37 - Jastrzębie-Zdrój
Wyszukiwarka części używanych arrow_right arrow_left

Aktualności

NAWET 20% TANIEJ

Zanim zacznie się sezon warto już dziś pomyśleć o nowym akumulatorze. U nas nawet 20% taniej! Oferta obowiązuje do 15 października. Szczegóły wkrótce.

Magneti Marelli to włoski producent pierwszomontażowy. Jesteśmy już od wielu lat ich autoryzowanym dystrybutorem i doskonale wiemy jak te produkty są przez Was pożądane. Oświetlenie, wycieraczki, akumulatory czy nawet stacje klimatyzacji i urządzenia diagnostyczne- wszystko cechuje się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Targi we Frankfurcie

Od 11 - 15 września 2018 roku odbyły się targi motoryzacyjne we Frankfurcie. Jest to impreza cykliczna, w której można uczestniczyć co 2 lata. W tym roku przypadła jubileuszowa 25-ta edycja Automechanika Frankfurt. Organizatorzy i wystawcy nie zawiedli naszych oczekiwań i przygotowali z tej okazji kilka niespodzianek. Z ciekawością śledziliśmy całe wydarzenie.

Zapraszamy na oficjalny filmik z  najważniejszych targów dla motoryzacyjnego rynku wtórnego.

https://www.youtube.com/watch?v=FqBXvP80ci0

 

Zespół Brembo w połączeniu z producentami najbardziej renomowanych marek i specjalistami z dziedziny wyścigów opracował gamę Brembo Xtra. Tarcza z tej linii charakteryzuje się specjalnym wierceniem łączącym rewelacyjne działanie w każdych warunkach z estetyką. Takie rozwiązanie umożliwia przerwanie powłoki z wody tworzącej się podczas jazdy na mokrej nawierzchni między klockiem a tarczą, dzięki czemu hamowanie jest skuteczne od samego początku. 

Dodatkowe cechy tarcz Xtra:

-gwarancja większej przyczepności a dzięki większemu współczynnikowi tarcia- lepsza wydajność

-nawet w wysokich temperaturach tarcze świetnie sobie radzą. Obecność otworów sprawia, że gazy wytwarzane przy spalaniu żywic z materiału ciernego są w szybkim czasie wydalane.

-odprowadzanie ciepła także z klocka

-automatyczne czyszczenie klocka ze szkodliwych odpadów materiałowych.

Klocki z tej serii powstały i do tarcz XTRA i do MAX i są kierowane dla kierowców "pasjonatów", którzy uwielbiają dbać o samochód i chcą dla niego najlepszych części. Klocki te mają w swojej budowie idelnie dopasowany materiał cierny, który składa się z 30 różnych składników. Powoduje to nie tylko zwiększony komfort ale i przede wszystkim większą wydajność

 

 

Delphi Technologies zaprezentowało nowoczesne rozwiązanie dla układów kierowniczych znacznie ułatwaiające i przyspieszające naprawy. Specjaliści stworzyli zestawy, dzięki czemu w opakowaniu oprócz części głównej znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria i elementy potrzebne do wymiany danego produktu.

 

Przygotuj samochód do jesieni

Koniec wakacji to czas, kiedy zaczynamy myśleć o jesieni/ zimie. Tak jak już powoli wyciągamy z szafy płaszcze i szaliki tak samo powinniśmy przygotować na ten okres samochód. Na czym powinniśmy się skupić?

WENTYLACJA

Po pierwsze- odkurzanie WSZYSTKICH wylotów. Pamiętajmy o nawiewie pod deską rozdzielczą i fotelami. Należy to zrobić solidnie. Czyszczenie "po łebkach" nic nie da i tylko zmarnujemy czas.
Po drugie- kabinówka. Filtr pyłkowy należy wysuszyć i odkurzyć bez względu na to czy był wymieniany na wiosnę czy nie. Brudny filtr pochłania wilgoć a następnie wpuszcza ją wraz z nadmuchem do wnętrza samochodu. I to powoduje parowanie szyb! Czarny filtr pyłkowy należy bezwzględnie wymienić.
Po trzecie- klimatyzacja. Nie jest niczym nowym, że powinno się jej używać nie tylko latem. Włączenie ciepłego powietrza na nogi na 15-20 min bez problemu odparuje szyby a także wysuszy dywaniki, które w tym okresie będą przecież ciągle mokre.

USZCZELKI

Aby jesienią i zimą wilgoć nie dostawała się do samochodu powinniśmy wyczyścić uszczelki przy drzwiach i prowadnice szyb. Wyczyścić preparatem, który pozbędzie się brudu a nie mokrą ściereczką, która go tylko rozsmaruje. Najlepiej nadaje się do tego silikon w sprayu (dostępny u nas).

SZYBY I WYCIERACZKI

Szkło trzeba dokładnie umyć. Aby ułatwić czyszczenie z rozmazanych owadów najlepiej użyć specjalnego preparatu (który można u nas nabyć).
Następnie należy dokładnie obejrzeć wycieraczki. Jeśli są popękane lub wyszczerbione - nadają się już tylko do wymiany. Jeżeli ich stan jest bez zarzutu - myjemy pióra środkiem z alkoholem do momentu, w którym nie będą już zostawiać ciemnych smug na ściereczce.
Uszczelki, które są pokryte sproszkowanym welurem czyścimy zwykłą wodą z mydłem a następnie suszymy.

fot. motofakty

w przygotowaniu